Japanin Rugbyn MM -kisat ovat hyvässä vauhdissa, ja Pool -ottelujen ensimmäinen kierros on päättynyt.
Englanti, joka on C-altaassa Ranskan, Argentiinan, USA: n ja Tongan rinnalla, aloitti kunnianhaun 35-3-voitolla jälkimmäistä vastaan.
Kuuden kansakunnan Grand Slam -voittajat Walesissa, poolissa D kaksinkertaisen voittajan Australian kanssa, aloittivat tarjouksensa voittaa kaikkien aikojen ensimmäinen rugby-maailmancup, voittaen Georgiassa maanantaina.
Epäilemättä lohkojen valitseminen lohkovaiheissa turnauksen suosikit Uusi -Seelanti eteni Etelä -Afrikassa lauantaina.
Jokainen ottelu lähetetään suorana joko ITV: llä tai ITV4: llä.
Katso koko aikataulu, TV -kanavaluettelo ja tulokset alta:
Maat kilpailevat The Webb Ellis Cupista Japanissa (Kuva: FRANCK ROBICHON / EPA-EFE / REX)
Perjantai 20. syyskuuta:
Allas A: Japani 30-10 Venäjä (Tokion stadion) 11.45
Lauantai 21. syyskuuta:
Allas B: Uusi-Seelanti 23-13 Etelä-Afrikka (Yokohaman kansainvälinen stadion), klo 10.45
Allas C: Ranska 23-21 Argentiina (Tokion stadion), 8.15
käyntikohteet Isossa-Britanniassa pariskunnille
Allas D: Australia 39-21 Fidži (Sapporo Dome), klo 5.45
Sunnuntai 22.9 .:
Allas A: Irlanti 27-3 Skotlanti (Yokohaman kansainvälinen stadion), klo 11.45
Allas B: Italia 47-22 Namibia (Hanazonon rugbystadion), klo 6.15
Allas C: Englanti 35-3 Tonga (Sapporo Dome), klo 11.15
Voiko Japanin valmentaja Jamie Joseph johtaa joukkueensa ensimmäistä kertaa pudotuspeleihin? (Kuva: AFP/Getty Images)
Maanantai 23. syyskuuta:
Allas D: Wales 43-14 Georgia (Toyotan kaupungin stadion), klo 11.15
Tiistaina 24. syyskuuta:
Allas A: Venäjä - Samoa (Kumagaya Rugby Stadium), klo 11.15, ITV4
Keskiviikkona 25. syyskuuta:
Allas D: Fidži - Uruguay (Karachi Recovery Memorial Stadium), klo 6.15, ITV4
Torstai 26. syyskuuta:
siviilivalvonta Oy:n oikeusjutut
Allas B: Italia - Kanada (Fukuoka Hakatanomori -stadion), klo 8.45, ITV4
Allas C: Englanti vastaan USA (Kobe Misaki Stadium), klo 11.45, ITV
Eddie Jones ja Owen Farrell pyrkivät voittamaan Englannin kaikkien aikojen toisen maailmancupin kruunun (Kuva: AFP/Getty Images)
Lauantai 28. syyskuuta:
Allas A: Japani vs Irlanti (Shizuoka Stadium Ecopa), 8.15, ITV
Allas B: Etelä -Afrikka - Namibia (Toyota -stadion), klo 10.45, ITV
Allas C: Argentiina - Tonga (Hanazonon rugbystadion), 5.45, ITV
Sunnuntai 29.9 .:
Allas D: Georgia - Uruguay (Kumagaya Rugby Stadium), klo 6.15, ITV4
Allas D: Australia - Wales (Tokion stadion), klo 8.45, ITV
Maanantaina syyskuun 30
Allas A: Skotlanti - Samoa (Kobe Misaki Stadium), 11.15, ITV
Uusi -Seelanti kilpailee voittaakseen neljännen maailmancupin (Kuva: AFP/Getty Images)
Keskiviikkona 2. lokakuuta:
Allas B: Uusi -Seelanti - Kanada (Oita -stadion), klo 11.15, ITV4
Allas C: Ranska vastaan USA (Fukuoka Hakatanomori -stadion), klo 8.45, ITV4
Torstai 3. lokakuuta:
Allas A: Irlanti vs Venäjä (Kobe Misaki Stadium), 11.15, ITV
Allas D: Georgia - Fidži (Hanazonon rugbystadion), klo 6.15, ITV4
Perjantai 4. lokakuuta:
Allas B: Etelä -Afrikka - Italia (Shizuoka Stadium Ecopa), klo 10.45, ITV4
Wales lähtee MM -kisoihin maailman viidenneksi (Kuva: Ben Evans/Huw Evans Agency)
Lauantaina 5. lokakuuta:
Allas A: Japani - Samoa (Toyota -stadion), 11.45, ITV
Allas C: Englanti vastaan Argentiina (Tokion stadion), klo 9, ITV
Allas D: Australia - Uruguay (Oita -stadion), klo 6.15, ITV
Sunnuntai 6. lokakuuta:
Allas B: Uusi -Seelanti - Namibia (Tokion stadion), 5.45, ITV
Allas C: Ranska - Tonga (Kumamoto -stadion), 8.45, ITV
Tiistaina 8. lokakuuta:
Allas B: Etelä -Afrikka - Kanada (Kobe Misaki Stadium), 11.15, ITV4
Keskiviikkona lokakuun 9 päivänä:
Allas A: Skotlanti vastaan Venäjä (Shizuoka Stadium Ecopa), 8.15, ITV
Allas C: Argentiina - USA (Kumagaya Rugby Stadium), 5.45, ITV4
1233 enkelinumeron merkitys
Allas D: Wales vs Fidži (Oita -stadion), klo 6.15, ITV
Etelä -Afrikka osallistuu turnaukseen voittaakseen rugby -mestaruuden (Kuva: AFP/Getty Images)
Perjantaina 11.10 .:
Allas D: Australia - Georgia (Shizuoka Stadium Ecopa), klo 11.15, ITV4
Lauantaina 12. lokakuuta:
Allas A: Irlanti vs Samoa (Fukuoka Hakatanomori -stadion), klo 11.45, ITV
Allas B: Uusi -Seelanti - Italia (Toyota -stadion), 5.45, ITV
Allas C: Englanti vastaan Ranska (kansainvälinen stadion Yokohama), klo 9.15, ITV
Sunnuntai 13. lokakuuta:
Allas A: Japani vs Skotlanti (Yokohaman kansainvälinen stadion), klo 11.45, ITV
Allas B: Namibia - Cananda (Kamaishi Recovery Stadium), klo 4.15, ITV
Allas C: USA - Tonga (Hanazonon rugbystadion), 6.45, ITV
Allas D: Wales - Uruguay (Kumamoto -stadion), klo 9.15, ITV
Irlanti on maailmanmestaruuskilpailujen ykkönen (Kuva: AFP/Getty Images)
Lauantai 19. lokakuuta:
Neljännesvälierä 1: Voittaja-allas C vastaan toiseksi sijoittunut allas D (Oita-stadion), klo 8.15, ITV
Neljännesvälierä 2: Voittaja-allas B vastaan toiseksi sijoittunut allas A (Tokion stadion), klo 11.15, ITV
Sunnuntai 20. lokakuuta:
Neljännesvälierä 3: Voittaja Pool D vs. toiseksi sijoittunut allas C (Oita-stadion), klo 8.15, ITV
Neljännesvälierä 4: Voittaja-allas A vastaan kakkossija B (Tokion stadion), klo 11.15, ITV
RWC päättyy Yokohama International Stadiumilla 2. marraskuuta (Kuva: AFP/Getty Images)
Lauantai 26.10 .:
Välierä 1: Voittaja neljännesvälierä 1 vastaan voittaja neljännesvälierä 2 (kansainvälinen stadion Yokohama), klo 9.00, ITV
Välierä 2: Voittaja neljännesfinaali 3 vs voittaja neljännesfinaali 3 (kansainvälinen stadion Yokohama), klo 10, ITV
vincent kompany suosittelun riviin
Lue lisää
Rugbyn MM -kisat 2019
Englanti kärsii viimeisestä sydänsärkystä Englannin fanit pakkaavat pubeja Prinssi Harry kannustaa Englantia Englannin legenda Moore lyö BorisiaPerjantai 1. marraskuuta:
Lopullinen pronssi: Toinen sija, välierä 1 vs. toiseksi sijoitettu välierä 2 (Tokion stadion), klo 10, ITV
Lauantaina 2. marraskuuta:
Lopullinen: Voittajan välierä 1 vastaan voittaja, välierä 2 (kansainvälinen stadion Yokohama), klo 10, ITV